Dekoracja światłem, żarówki na ślub i wesele - co wybrać i czym się kierować? - Wywiad z abcslubu.pl

03.04.2017 08:35

Dekoracja światłem, żarówki na ślub i wesele - co wybrać i czym się kierować?

Jakie oświetlenie wybrać na swoje wesele? Czy decydować się na oświetlenie punktowe czy modne industrialne żarówki na kablach. Lokale bardzo często mają swoje własne instalacje świetlne, lecz często nie są one wystarczające, lub - po prostu nie spełniają naszych oczekiwań. By przybliżyć temat oświetlenia na weselu o rzeczy ważne w tym temacie pytamy  Modern Light Service

Czym jest dekoracja światłem?

Według mnie, dekoracja światłem to zmiana wyglądu miejsca za pomocą właśnie światła, poprzez odpowiednie podświetlenie ścian, sufitów i detali. Stworzenie dzięki temu odpowiedniego klimatu czy atmosfery całego przyjęcia weselnego. Dekoracja światłem jest realizowana za pomocą specjalnych urządzeń do tego przeznaczonych, które w standardzie mogą wyemitować każdy kolor gdyż są to urządzenia RGB. 

oswietlenie na slub, oswietlenie sali

Czym jest oświetlenie żarówkowe?

Oświetlenie żarówkowe jest to oświetlenie na tzw. sznurze, na którym ustawione są szeregowo żarówki. Dzięki możliwości sterowania jasnością, mamy możliwość uzyskania ciepłej barwy w miejscu, gdzie są one rozstawione.

oswietlenie zarowkowe, oswietlenie na wesele

Jakie oświetlenie wybrać na swoje wesele i czym się kierować?

Jeśli robimy wesele w stylu glamour, w nowych restauracjach lub nowoczesnych budynkach, warto wybrać oświetlenie LED, czyli zadbać o odpowiednie doświetlenie ścian, sufitów oraz sceny, gdzie będzie znajdował się zespół, za pomocą specjalnych belek ledowych oraz reflektorów. Podczas zabawy, oświetlenie może mienić się w różnych kolorach, tworząc dynamikę na parkiecie. Dodatkowe zastosowanie specjalnych dymiarek wytwarzających mgłę daje ciekawe efekty, które mogą być wykorzystane przez fotografów, by stworzyć czarujący klimat zdjęć. Jeśli chodzi o FairyLight oraz żarówki, które są TOP tego sezonu, to najlepszy efekt dają w namiotach i w plenerze (są najczęściej wybierane do ślubów w stylu boho).

oswietlenie sali na wesele, oswietlenie weselne, oswietlenie slub

oswietlenie namiotu na slub, namiot weselny

namiot na slub, namiot na wesele, oswietlenie namiotu

Jak przeliczyć ilość światła potrzebnego do danego obiektu? Na co zwrócić uwagę?

Każdą sale przed wyceną sprawdzamy dokładnie pod względem możliwości oświetlenia i staramy się doradzić, co można zastosować. Jeśli jest osoba techniczna, zawsze z nią konsultujemy, jaką moc będziemy potrzebować, czyli ile prądu zużyjemy w ciągu imprezy. Urządzenia ledowe nie pobierają dużo energii, natomiast oświetlenie na żarówkach pobiera trochę więcej prądu, więc trzeba liczyć więcej zużytej mocy, np. 100 metrów żarówek pobiera ok 1900 W (tyle co odkurzacz).

Co będzie najmodniejsze w sezonie ślubnym 2017?

Myślę, że zdecydowanie sznury żarówek i FairyLight, prawdopodobnie ze względu na ostatni wzrost popularności ślubów w plenerze - bardziej naturalnych, często w stylu hippie/boho. Modne są również projekcje inicjałów pary młodej lub innych wzorów na parkiecie i ścianach.

namiot slubny oswietlenie, namiot weselny, slub w plenerze

oswietlenie weselne, oswietlenie na parkiecie

Z czego powinniśmy już rezygnować?

Myślę, że oświetlenie stołu pary młodej jest już bardzo kiepsko postrzegane. Możemy za to koncentrować się bardziej na ściance ZA parą młodą :).

Jaki jest koszt oświetlenia?

Koszty oświetlenia są bardzo zróżnicowane. Za standardowe oświetlenie dekoracyjne LED w lokalu ceny zaczynają się od 2000zł. Jeśli chodzi o żarówki, to ok 1500zł za każde 100 metrów. 


http://www.abcslubu.pl/slub-i-wesele/organizacja-slubu-i-wesela/5634/dekoracja-swiatlem-zarowki-na-slub-i-wesele-co-wybrac-i-czym-sie-kierowac